Karpacz to piękne miejsce, aby spędzić w nim wolny czas i odpocząć. Ciekawe punkty rozrywki możemy w nim znaleźć głównie zimą. Sudety, a zwłaszcza Karpacz, posiadają mnóstwo szlaków turystycznych, a także zjazdowych. Jak znaleźć noclegi blisko stoków narciarskich w Karpaczu?

Wybrane noclegi w Karpaczu blisko stoków

W Karpaczu możemy znaleźć kilka stoków narciarskich, które w sezonie cieszą się dużym powodzeniem. Jeśli jesteś fanem zimowych sportów, warto pomyśleć o noclegach w Karpaczu nieopodal nich. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych noclegów w niedalekiej odległości od stoków narciarskich Karpacza.

  • Rezydencja Karpacz — to przytulny dom noclegowy w samym sercu miasta — przy ulicy Karkonoskiej, gdzie w niskiej cenie można znaleźć komfortowy nocleg. Rezydencja znajduje się nieopodal szlaków, między innymi na Śnieżkę, a także w odległości tylko 300 metrów od najbliższego wyciągu narciarskiego.
  • Apartament Beata – to miejsce noclegowe również mieszczące się na ulicy Karkonoskiej, posiadające aneks kuchenny i przytulne pokoje. W okolicy mieszczą się wyciągi narciarskie Biały Jar oraz Kopa.
  • Apartamenty MISTRAL – niewielkie, przytulne mieszkania z łazienką, urządzone w gustowny sposób. Obiekt posiada sprzęt do grillowania oraz jest umiejscowiony w okolicy dwóch wcześniej wspomnianych wyciągów narciarskich.

Jakie są stoki w Karpaczu?

W Karpaczu istnieje sporo stoków narciarskich w niewielkiej odległości od rozległej bazy turystycznej. Najpopularniejszy z nich to Stok Zbyszek, na którym funkcjonuje kolej liniowa czteroosobowa o długości 2229 metrów. Dodatkowo możemy znaleźć tu co najmniej cztery wyciągi orczykowe: Euro, Grosik, Jan i Złotówka. Ciekawym rozwiązaniem jest także kolej linowa Liczykrupa. Z tras zjazdowych skorzystać mogą zarówno osoby początkujące, jak i nieco bardziej doświadczone.

Jakie hotele w Karpaczu położone są w centrum?

W Karpaczu istnieje wiele miejsc noclegowych. Hotele w centrum Karpacza są w różnym standardzie. Swoją siedzibę ma tutaj między innymi Hotel Gołębiewski. W okolicach centrum znajdują się takie miejsca noclegowe jak Hotel Relaks, Tarasy Wang, Artus Resort — Hotel Artus & Sowia Dolina, Panorama Karpacz.

Nocleg w centrum Karpacza ma wiele plusów. Po pierwsze, jest to niewielka, niezanieczyszczona mieścina, która pozwala na relaks. Nawet w ścisłym centrum będziemy czuć się jak na końcu świata, jednocześnie będąc w stałym dostępie do całej bogatej oferty gastronomicznej i turystycznej. Karpacz to najlepsze miejsce na odpoczynek, zarówno dla miłośników cywilizacji, jak i przyrody – z miejscowości prowadzi w góry wiele szlaków, a bliskość miejskiej infrastruktury sprawi, że naprawdę możemy tu wypocząć. Liczne atrakcje sprawią, że będąc na urlopie w tej magicznej miejscowości, na pewno nie będziemy się nudzić.