„Karpacz atrakcje” to jedna z popularniejszych fraz, które wyszukiwane są przez osoby planujące przyjazd do tego miejsca. Jest to miasto położone u podnóża Śnieżki, jednak oprócz gór umożliwia także skorzystanie z innych różnorodnych atrakcji w miejscowości, jak i w okolicy. Na co koniecznie zwrócić uwagę, nocując w Karpaczu?

Noclegi w Karpaczu warte uwagi

Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów, które rozciągają się w Polsce i w Czechach. Przyciągają turystów swoim zróżnicowanym ukształtowaniem oraz malowniczymi widokami. Każdy, kto choć raz udał się w te rejony, wie, że konieczne jest poświęcenie co najmniej kilku dni, by dokładnie poznać uroki tego miejsca. Najbardziej popularnym miastem w tej okolicy jest Karpacz. Noclegi tu znaleźć można na każdą kieszeń. Jednym z ciekawszych miejsc jest Rezydencja Karpacz. Wygodny system rezerwacji pozwala na zarezerwowanie miejsca w hotelu online, możliwe jest także samodzielne sprawdzenie dostępności miejsc w wybranych terminach. Często wybieranym miejscem o podobnym standardzie jest także m.in. Hotel Gołębiewski Karpacz. Szacuje się, że w mieście znaleźć można prawie 500 propozycji noclegów w zróżnicowanych cenach i o różnym standardzie, dlatego nie sposób wymienić wszystkie godne uwagi.

Karpacz – co warto zobaczyć w miasteczku?

Jedną z głównych atrakcji Karpacza, dzięki której jest rozpoznawalny przez większość turystów, to Śnieżka. To właśnie w tym mieście swój start mają urozmaicone trasy górskie prowadzące na szczyt o wysokości 1603 metrów n.p.m. Kolejnym z obowiązkowych punktów wszystkich wycieczek jest świątynia Wang, czyli kościołek, który powstał z drewnianych bali w Norwegii na przełomie XII i XIII wieku. Po wielu „przeprowadzkach” osiadł w Karpaczu. Eksperci uważają, że jest to najstarszy w Polsce kościół wykonany z drewna. Dodatkowo warto zobaczyć Dziki Wodospad Karpacz oraz zaporę na Łomnicy. Fanom nieco mniej sztampowych rozrywek do gustu przypaść może Punkt Grawitacyjny przy ulicy Strażackiej, gdzie można zaobserwować złudzenie optyczne, dzięki któremu przedmioty samoczynnie wtaczają się pod górkę, a także Młynek Miłości – znajdująca się w nim magiczna woda, która ponoć pozwala znaleźć prawdziwą miłość. Ponadto w mieście zlokalizowane jest wiele atrakcyjnych muzeów, które przypadną do gustu starszym oraz młodszym uczestnikom wycieczek. Karpacz deptak to kolejne godne uwagi miejsce, można tu nie tylko poczuć atmosferę tego miasta, ale i zjeść góralski obiad, napić się kawy oraz kupić pamiątki.

Co zwiedzić w okolicy Karpacza?

Nocując w Karpaczu, warto pamiętać, że nie tylko to miasto, ale i jego okolice oferują wiele atrakcji. Przy okazji pobytu tam warto wybrać się do:

  • Staniszowa, gdzie zlokalizowany jest myśliwski Zamek Henryka oraz Góra Witosza,
  • Wojanowa, by zobaczyć pałac w stylu neogotyku angielskiego,
  • Przesieki, gdzie znajduje się Wodospoad Podgórnej,
  • Jeleniej Góry, by obejrzeć Zamek Chojnik uważany przez wielu za najpiękniejszą budowlę tego typu na Dolnym Śląsku, a także klimatyczny rynek tego miasta oraz dzielnicę Cieplice z najstarszym uzdrowiskiem w naszym kraju,
  • Kowarów z zagadkowymi sztolniami oraz Parkiem Miniatur Dolnego Śląska.

Nieco dalej od Karpacza znaleźć można: oferującą wiele rozrywek Szklarską Porębę, Kolorowe Jeziorka położone w Rudawskim Parku Krajobrazowym, Zamki Czocha, Bolków oraz Książ, a także położone w Czechach Skalne miasto.