Karpacz to urocze miasto, które otoczone jest górami. Posiada piękną architekturę i dostęp do wielu stoków narciarskich. Gdzie nocować w Karpaczu i jaki są najlepsze stoki w tym miasteczku?

Noclegi w Karpaczu – gdzie najlepiej się zatrzymać?

Karpacz to miejscowość, w której wiele osób spędza urlopy, zarówno zimowe, jak i letnie. W czasie zimy pojawia się tu mnóstwo turystów, których świat kręci się głównie wokół sportów zimowych. W Karpaczu jest sporo tras narciarskich o różnym stopniu trudności, a część z nich znajduje się w niedalekiej odległości od baz noclegowych. Dobrym miejscem wypadowym jest Rezydencja Karpacz, która mieści się w pobliżu kilku ważniejszych wyciągów narciarskich, takich jak Biały Jar czy Kopa. Inne miejsca, w których warto nocować, to hotel Halny czy Gołębiewski, które znajdują się w niedalekiej odległości od wspomnianej wcześniej rezydencji. W każdym z tych miejsc możliwa jest rezerwacja telefoniczna i internetowa.

Gdzie jeździć na nartach w Karpaczu?

Karpacz oferuje sporo stoków narciarskich. Niedaleko centrum mieszczą się między innymi takie wyciągi jak Kompleks Narciarski Śnieżka, Karpatka- Ski Panorama, stok Maciuś, stok narciarski Relaks czy Stacja Narciarska Pod Wangiem. Są to tylko niektóre z miejsc stworzonych dla fanów nart i snowboardu. Warto wiedzieć, że w okolicach Karpacza znajdują się także inne miejsca, w których do woli można szusować na nartach, a jedną z najczęściej wybieranych baz turystycznych jest choćby Szklarska Poręba, gdzie możemy znaleźć takie stoki, jak Ski Aren Szrenica, Wyciąg Narciarski Biała Polana, czy Wyciąg Wiciarka. Stoków narciarskich w okolicy jest więc bardzo dużo, z noclegami w Karpaczu również nie powinno być problemu – warto zapewnić sobie bazę noclegową w wygodnym miejscu, jednak jeśli jesteś osobą mobilną, można z Karpacza podjechać także w inne części Sudetów.

Inne atrakcje w Karpaczu

Oprócz stoków Karpacz oferuje wiele różnego rodzaju atrakcji, które urozmaicą czas osobom niebędącym fanami sportów zimowych. Przede wszystkim miasto to posiada bogatą ofertę gastronomiczną i rozrywkową. Nocowanie w Karpaczu jest więc dobrym pomysłem dla rodzin czy przyjaciół, wśród których każdy ma inne gusta – dla miłośników wypraw w góry i nart oferuje wiele otwartych szlaków i stoków, dla osób, które wolą pozostać w klimacie miejskim, puby i różnego rodzaju atrakcje jak choćby SPA. Karpacz oferuje także różnego rodzaju muzea i zabytki architektoniczne, ciekawostką jest choćby świątynia Wang, która została przywieziona do miasta z Norwegii i dziś stanowi swego rodzaju ewenement. W Karpaczu mieści się także Muzeum Zabawek, a także Punkt Grawitacyjny, który jest ciekawostką, jeśli chodzi o prawa fizyki – przedmioty zamiast w dół, toczą się tam pod górkę.