Chcąc wypocząć, poobcować z naturą i aktywnie spędzić wolny czas, warto skierować się w południowe rejony Polski, a konkretnie w Karkonosze. Są to przepiękne góry, które kryją w sobie wiele uroczych miast, takich, jak np. Karpacz. Choć może się wydawać, że nie jest to zbyt duże miasteczko, to co roku odwiedzają je tysiące turystów z kraju oraz zza granicy. Gdzie nocować w Karpaczu, co zwiedzić podczas urlopu w tym miejscu? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w niniejszym artykule.

Tanie noclegi w Karpaczu

Noclegi w Karpaczu skierowane są do osób o różnej zasobności portfela. Bez trudu zarezerwujemy tam miejsce w wygodnym hotelu ze SPA, do wyboru są także noclegi z basenem w Karpaczu. Jeśli jednak szukamy czegoś przystępnego cenowo, a jednocześnie położonego w atrakcyjnej lokalizacji, to świetnym rozwiązaniem będzie Rezydencja Karpacz. Jest to nocleg w Karpaczu Górnym, znajdujący się bardzo blisko popularnych górskich szlaków oraz hotelu Gołębiewski, do którego można wybrać się, aby skorzystać z kompleksu basenowego.

Gdzie nocować w Karpaczu z dziećmi?

Jadąc na weekend lub dłuższy urlop z dziećmi, należy wziąć pod uwagę wiele różnych kwestii. Przede wszystkim istotną sprawą jest wyżywienie. Warto brać pod uwagę miejsca, w których można wykupić posiłki lub przygotować je samodzielnie. Gdzie zatem nocować w Karpaczu, aby mieć zapewnione np. śniadanie? Tutaj również warto rozważyć dokonanie rezerwacji w naszej rezydencji. Alternatywą jest wybór apartamentów bądź pokoi z aneksem kuchennym, dzięki czemu będziemy zupełnie niezależni.

Jeśli chodzi o podróżowanie z dziećmi, to pod uwagę należy wziąć również standard wyposażenia pokoi, w których będziemy mieszkać, a także ich czystość. Dużą zaletą może być także teren zielony wokół hotelu lub pensjonatu, na którym nasze pociechy będą mogły się bezpiecznie bawić.

Co warto zwiedzić w Karpaczu?

Karpacz obfituje w najróżniejsze atrakcje, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Najbardziej oczywistą są rzecz jasna górskie wędrówki, gdyż szlaków turystycznych w okolicach tego miasta jest naprawdę wiele. Jednym z najbliżej położonych szczytów jest Śnieżka. Nie brakuje także innych, ciekawych miejsc, często posiadających niezwykłą historię. Przykładem może być świątynia Wang, zbudowana z sosnowych bali na przełomie XII i XIII wieku. W wyniku różnych zawirowań budowla ta została rozebrana i przewieziona do Berlina, skąd trafiła do Karpacza. Historia ta już w ogromnym skrócie budzi zainteresowanie, dlatego polecamy poznać ją lepiej i koniecznie odwiedzić to miejsce.

Dla rodzin podróżujących z dziećmi proponujemy odwiedzić takie miejsca, jak wodospad Dziki w Karpaczu, zapora na Łomnicy czy punkt grawitacyjny. Mamy również pomysł na ciekawe spędzanie czasu w przypadku złej pogody. W Karpaczu znajduje się kilka ciekawych muzeów, jedną z nowości są Karkonoskie Tajemnice. Najmłodsi bez wątpienia będą zachwyceni także wycieczką do Muzeum Klocków Lego i Muzeum Zabawek.