Karpacz to magiczne miejsce, w którym można wypocząć w pięknym otoczeniu przyrody, skorzystać z wielu ciekawych szlaków oraz bogatej oferty restauracyjnej. Gdzie warto zjeść w Karpaczu?

Karpacz – co to za miasto?

Karpacz jest ośrodkiem turystycznym w Sudetach Zachodnich, na Dolnym Śląsku. To miasto o wielu zabytkach i w niedalekiej odległości szlaków, między innymi na Śnieżkę – najwyższy szczyt Sudetów. W Karpaczu możemy znaleźć wiele atrakcji, między innymi zabytek architektury norweskiej Świątynia Wang czy też Muzeum Klocków Lego. Z tego względu przypadnie do gustu także miłośnikom historii.

Biorąc pod uwagę atrakcje, w Karpaczu warto zarezerwować nocleg w centrum. Niedrogie pokoje oferuje Rezydencja Karpacz. To przytulnie urządzone pomieszczenia, które zadowolą gości poszukujących komfortu i spokoju. Rezerwacja może być dokonywana telefonicznie lub przez Internet.

Najlepsze restauracje Karpacza

Dobre jedzenie to podstawa wypoczynku. Miasto posiada wiele dobrych punktów gastronomicznych, które kuszą smacznymi i świeżymi potrawami. Restauracje w Karpaczu bez wątpienia zadowolą nawet najbardziej wybredne gusta. Poniżej przedstawiamy kilka miejsc, które mogą być dla gości interesujące:

  • Sowiduch Browar i Restauracja;
  • Chata Karkonoska;
  • Kolorowa Restauracja & Hotel;
  • Szum i Rosa;
  • Restauracja Bachus.

To tylko niektóre z punktów, w których poczujesz ducha gór i gdzie możesz zjeść smaczne posiłki w miłej atmosferze. Warto eksplorować miasto w poszukiwaniu doznań smakowych i pytać na miejscu, gdzie zn znajdują się restauracje, w których można dobrze zjeść.

Gdzie zjeść w Karpaczu nieco taniej?

Oprócz droższych restauracji, w Karpaczu można znaleźć także miejsca, gdzie zjesz obiad nieco taniej. Miejsce oferuje smaczne domowe obiady i dobre fast foody. Spośród ciekawych miejsc ze pyszną i niedrogą kuchnią należy wskazać przede wszystkim pizzerie. A tych jest w Karpaczu całkiem sporo. Wskazać można między innymi Pizzerię La Cosa Nostra, Molto Bene Pizza czy Pizzerię Piccolo Bello.

Oprócz pizzerii w Karpaczu można wskazać także miejsca z domowymi obiadami. Przykładem mogą być Jesionowy Zapiecek oraz Bar Bosman.

Karpacz obfituje także w kawiarenki, gdzie zmęczeni długą wędrówką goście będą mogli zjeść coś słodkiego, np. Jagodowy Zakątek czy też Kawiarnia Spokojna.

Karpacz to ciekawe miejsce, pełne dobrego klimatu, pięknej przyrody i miejsc, w których można odpocząć. Znajduje się tutaj rozległa baza gastronomiczna i noclegowa. Na sprawdzenie niektórych miejsc nie wystarczą nawet dwa tygodnie – jedzenie jest tu wyjątkowe, tak, jak widoki.