Jeśli szukasz spokoju i nietypowych atrakcji, warto odwiedzić Karpacz. Ta urocza mieścina w Sudetach jest umiejscowiona w bardzo atrakcyjnym miejscu. Rozciągają się tam piękne widoki, jest to także miejsce, w którym możesz skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej oraz mnogości miejsc noclegowych.

Noclegi w Karpaczu

Karpacz to atrakcyjna baza wypadowa, w której znajduje się wiele hoteli i pensjonatów. Można tutaj skorzystać z agroturystyki, a także oferty pensjonatów i hoteli. Jeśli szukasz niedrogich miejsc noclegowych, warto skorzystać z oferty Rezydencji Karpacz. W przytulnie urządzonych pokojach z łazienką każdy znajdzie przytulny kąt dla siebie, oferujemy także noclegi ze śniadaniem. Cena dobowego pobytu zaczyna się od 150 złotych.

Wśród innych ciekawych miejsc, gdzie można zanocować, znajdują się między innymi Hotel Gołębiewski czy Willa Róża Wiatrów. Są to jednak obiekty stosunkowo drogie, przeznaczone dla zamożnych gości. Jeśli chodzi o noclegi nieco tańsze, warto sprawdzić ofertę agroturystyczną oraz niektórych hoteli. Przykładem może być 3- gwiazdkowy obiekt Marynia czy Willa Świerkowa w Karpaczu. Rezerwacja w większości tych miejsc może być dokonywana telefonicznie bądź internetowo.

Restauracje w Karpaczu

W Karpaczu możemy znaleźć wiele wykwintnych restauracji, a także nieco tańszych barów ze smaczną, domową kuchnią, oferujących pizzę czy innego rodzaju szybkie dania. W mieście możemy znaleźć także miejsca serwujące bardziej wyszukanie dania rodem z Włoch oraz modną kuchnię fusion. Najbardziej popularne punkty to Restauracja u Petiego, oferująca wiele różnego rodzaju dań kuchni europejskiej, Restauracja Mamma Mia, specjalizująca się w kuchni włoskiej oraz Pierogowo, oferujące pierogi. W sensie gastronomicznym (i nie tylko!), w Karpaczu każdy znajdzie coś dla siebie.

Atrakcje w Karpaczu

W Karpaczu znajduje się wiele atrakcji dla turystów oraz mieszkańców miasta. Po pierwsze są to różnego rodzaju muzea (np. Muzeum Zabawek), po drugie ścieżki i szlaki edukacyjne, które pozwolą nam jednocześnie obserwować przyrodę i zdobywać wiedzę. Jednym z często odwiedzanych miejsc jest  także Świątynia Wang, która jest zabytkiem architektonicznym przetransportowanym do Karpacza z Norwegii. Ciekawym punktem jest także Park Miniatur.

Jeśli natomiast chodzi o przyrodę, warto zwrócić uwagę na Wodospad Dziki czy Punkt Grawitacyjny, w którym możemy zaobserwować ciekawe złudzenie optyczne – przedmioty zdają się wbrew prawu grawitacji poruszać w górę, podczas gdy droga w istocie prowadzi w dół. Jest to niewątpliwie zjawisko bardzo ciekawe dla oka, nie tylko najmłodszych turystów.