Karkonosze określane są jak Góry Olbrzymie. Jest to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. To właśnie, aby podziwiać Sudety, warto pojechać na Dolny Śląsk. Wybierając się na szlaki turystyczne w Karpaczu, można podziwiać piękne krajobrazy, Górująca nad miastem Śnieżka robi wrażenie, odkryć bogactwo fauny i flory, ale też sprawdzić własne siły podczas wędrówki

Karpacz – szlaki turystyczne

Przez Karpacz przebiega kilka szlaków turystycznych. Dostać się na nie można bezpośrednio z hotelu lub pensjonatu. Amatorzy pieszych wędrówek szlaki turystyczne Karpacza uznają za bardzo łatwe. Jednak wiele zależy od umiejętności. Nie mówiąc także o tym, że zupełnie inaczej wędruje się w lecie niż w zimie. Atutem jest to, że hotele w Karpaczu położone są w pobliżu wejść na szlaki czy do Karkonoskiego Parku Narodowego. Dzięki temu nie trzeba martwić się o dojazd na trasę, parking. Wystarczy wyjść z pokoju hotelowego i pójść, gdzie nogi poniosą.

Karpacz – szlaki górskie

Czerwonym kolorem oznakowany jest Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza. Jest to trasa turystyczna w Sudetach, która prowadzi ze Świeradowa-Zdroju do Prudnika. W Karpaczu można na niego wejść na przykład miejscu, w którym krzyżują się szlaki – rondo Biały Raj. Tam udać się można nim do Schroniska PTTK „Nad Łomniczką”, na Przełęcz pod Śnieżką do Schroniska „Dom Śląski”), dalej na Równię pod Śnieżką i na Przełęcz Karkonoską (Schronisko PTTK „Odrodzenie”).

Czerwonym szlakiem można kierować się od Białego Raju na Zaporę na Łomnicy, zboczem Karpatki na Karpatkę. Tam też dojść można od ulicy Myśliwskiej. Stamtąd czerwonym szlakiem można iść pod szczytem Grabowca.

Z Białego Jaru w dwóch kierunkach udać się można też zielonym szlakiem. W jedną stronę prowadzi na Przełęcz Okraj do schroniska PTTK. W drugą na Złoty Widok i do zamku Chojnik.

Z kolei czarny szlak, na który również można wejść na Białym Jarze. „Śląska Droga”, bo tak jest określany czarny szlak w Karpaczu to górna stacja wyciągu krzesełkowego prowadzącego na Kopę. Stamtąd można pójść w kierunku Schroniska „Dom Śląski” i dalej na Śnieżkę.

Wyruszając na rondzie Biały Jar, można też wybrać żółty szlak. Z Karpacza można dostać się poprzez Schronisko PTTK „Strzecha Akademicka” do wspomnianego już szlaku turystycznego Śląskiej Drogi w miejscu określanym jako Kocioł Białego Jaru.

Niebieski szlak z Karpacza poprowadzi turystów od ronda Białego Jaru do Świątyni Wang, później idzie równo z żółtym poprzez Schronisko PTTK „Samotnia”, dalej przez Schronisko PTTK „Strzecha Akademicka”, Przełęcz pod Śnieżką (Schronisko „Dom Śląski”), trawers Śnieżki, Czarny Grzbiet, Czoło do Przełęczy Okraj.

Karpacz – szlaki turystyczne łatwe

Czy w Karpaczu są łatwe szlaki? Oczywiście, że tak! Wiele z nich można z powodzeniem przejść z dzieckiem, z psem czy będąc w podeszłym wieku. Warto jednak sprawdzać, jaki czas wejścia pokazują szlakowskazy. Które w Karpaczu z dzieckiem szlaki będą najlepsze? Na pewno takie, które można nie tylko pokonać pieszo, ale i kolejką. Dostać się nią można tak m.in. na Kopę.