Nie ma nic przyjemniejszego niż relaks w wodzie po długich górskich wędrówkach czy szusowaniu na stoku. To doskonały sposób na ukojenie przeciążonych mięśni. Karpacz noclegi to czasem także miejsca, w których zlokalizowana jest strefa SPA z basenem. Warto je wybrać, a może lepiej udać się do aquaparku?

Jaki nocleg w Karpaczu z basenem?

Noclegi Karpacz to miejsca o bardzo zróżnicowanym standardzie, tak aby każdy mógł znaleźć ofertę dostosowaną do swoich potrzeb i zasobności portfela. Wśród nich znaleźć można bardzo skromne miejsca, jak i hotele z wieloma dodatkowymi atrakcjami. Karpacz noclegi z basenem to między innymi: Mercure Karpacz Skalny, Pałac Margot Nature&SPA, Green Mountain 5* Hotel, Alpejski Boutique Hotel, Dwa Potoki, Perła Karkonoszy SPA, Hotel Gołębiewski Karpacz, Hotel Konradówka czy Osada Śnieżka koło Karpacza. Zazwyczaj zaaranżowano w nich klasyczne niecki znane z krytych pływalni. W zależności od standardu hotelu baseny mają zróżnicowane wymiary, znajdują się wewnątrz budynku, jak i na otwartej przestrzeni. W obiektach noclegowych w strefach wellness można znaleźć także wanny z jacuzzi czy różnego rodzaju sauny.

Czy w Karpaczu jest aqua park?

Zastanawiając się nad tym, jakie Karpacz atrakcje oferuje, bardzo wiele osób chce dowiedzieć się, czy w tym mieście znaleźć można aquapark. Okazuje się, że fani wodnych rozrywek mogą odwiedzić tu doskonałe miejsce do zabawy. Jest to Gołębiewski Karpacz, a dokładniej zaaranżowana w hotelu Tropikana. Udostępniona jest zarówno korzystającym z obiektu noclegowego, jak i gościom z innych hoteli. Rezydencja Karpacz położona jest jedynie 600 metrów od aquaparku, dzięki czemu nocujący u nas goście mogą szybko i łatwo dostać się do niego. W parku wodnym Tropikana skorzystać można z takich atrakcji jak różnorodne baseny (sportowy z 5 torami o głębokości od 90 cm do 220 cm, rekreacyjny z falą oraz z rwącą rzeką, brodzik dla dzieci z ciepłą wodą i piaskownicą) oraz jacuzzi. Dodatkowo w okresie letnim możliwe jest używanie wodnych atrakcji na zewnątrz – basen, kaskada wodna, brodzik z piaskownicą. Do dyspozycji osób odwiedzających Tropikanę udostępniane są także taras z widokiem na góry wyposażony w leżaki oraz boisko do siatkówki plażowej. Dodatkowym atutem parku wodnego jego to, że w cenie biletu wstępu zawarte jest wypożyczenie ręcznika.

Nocleg w Karpaczu z basenem czy wizyta w aqua parku – co wybrać?

Nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej wybrać nocleg w Karpaczu z basenem, czy udać się do aquaparku. Wiele osób ceni sobie hotelowe strefy SPA ze względu na ich bliskość oraz możliwość wstępu bez uiszczania dodatkowych opłat (zawarte są one w zazwyczaj wyższych opłatach za nocleg w porównaniu z obiektami o tym samym standardzie niewyposażonymi w basen). Warto jednak podkreślić, że hotelowe wellness zazwyczaj jest stosunkowo niewielkie, więc skorzystanie z niego przy większym obłożeniu gości może być utrudnione. Dodatkowo zazwyczaj w tej strefie niezaaranżowane są przestrzenie dla maluchów, co może być wyjątkowo uciążliwe dla rodziców. W aquaparku odnaleźć można miejsce dla nich, a także dodatkowe atrakcje dla starszych dzieci oraz rodziców, dzięki czemu wspólnie spędzony czas w parku wodnym może być nie tylko okazją do relaksu, ale i śmiechu oraz zabawy. Wielu gości, którzy wybierają nocleg z basenem w Karpaczu, mimo to decydują się na wizytę w aquaparku.