Wypad w góry to sprawdzony sposób na spędzenie wspaniałego czasu z dziećmi. Choć dużą popularnością cieszą się przede wszystkim Tatry, to naprawdę warto zmienić nieco kierunek i odwiedzić Sudety Zachodnie. Właśnie tam, na Dolnym Śląsku położone jest niezwykle malownicze miasto Karpacz, które ma wiele do zaoferowania wszystkim odwiedzającym. Jak ciekawie spędzić czas z dziećmi w Karpaczu? Co ma do zaoferowania tamtejsza baza noclegowa?

Nocleg z dzieckiem w Karpaczu – co wybrać?

Jeśli chodzi o to, gdzie zatrzymać się z dzieckiem podczas wizyty w Karpaczu, to możliwości jest naprawdę wiele. Choć jest to małe miasteczko, liczące niecałe 5 tysięcy mieszkańców, to znajduje się tam naprawdę wiele hoteli, pensjonatów, schronisk, pokoi gościnnych oraz innego typu kwater. Podróżując z dzieckiem, należy zwrócić uwagę na wiele kwestii, które niekoniecznie są istotne z punktu widzenia osób dorosłych. Bez wątpienia znaczenie ma to, czy w danym miejscu istnieje możliwość wykupienia wyżywienia lub przynajmniej śniadań. Drugą ważną sprawą jest odległość od miejscowych atrakcji dla dzieci, oczywiście im bliżej, tym lepiej.

Przykładem godnego polecenia miejsca na wyjazd do Karpacza z dzieckiem jest Rezydencja Karpacz, która oferuje nie tylko wygodne i dobrze wyposażone pokoje, ale również smaczne śniadania. Atutem tego miejsca jest również świetna lokalizacja, gdyż nasz obiekt znajduje się w pobliżu licznych szlaków turystycznych oraz niedaleko hotelu Gołębiewski, do którego wiele osób udaje się, by skorzystać z kompleksu basenowego.

Co zwiedzić z dzieckiem w Karpaczu?

Skoro już wiemy, jakie noclegi z dzieckiem w Karpaczu mamy do wyboru, to teraz czas na atrakcje. Biorąc pod uwagę ilość miejsc, do których warto zajrzeć, warto odwiedzić to miasto nie tylko podczas weekendu, ale również w ramach dłuższego urlopu.

Przejdźmy jednak do rzeczy. Co zwiedzić z dzieckiem w Karpaczu? Na pewno należy odwiedzić Park Bajek, w którym spotkać można: Śpiąca Królewnę, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Królową Śniegu, Śpiącą Królewnę, Jasia i Małgosię, Pinokia, Calineczkę, Roszpunkę, Kota w Butach i wielu innych bohaterów ukochanych przez maluchy bajek. Ogromne wrażenie na pewno zrobi na maluchach również Interaktywna wystawa z klocków LEGO, Prywatne Muzeum Techniki i Budowli Klocków LEGO, Świat Kolejek, czy Papugarnia. Aby rozładować emocje, warto wybrać się do parku linowego lub do aquaparku.

Jakie szlaki z dzieckiem w Karpaczu?

W Karkonoszach bez trudu znajdziemy na tyle lekkie szlaki turystyczne, aby przebyć je mogły, bez większych problemów, dzieci. Chcąc pospacerować po szlakach z maluchami w Karpaczu najlepiej wybrać takie trasy, jak Świątynia Wang- Samotnia, spacer Przesieka- Jagniątków, czy Sowia Dolina – Sowia Przełęcz. Z nieco starszymi pociechami można spróbować wejść na Śnieżkę, która jest najwyższym szczytem Sudetów Zachodnich. Z kolei za jeden z najprostszych spacerów w Karkonoszach uznaje się drogę do Wodospadu Podgórnej w Przesiece.