Warto wiedzieć, że atrakcje Karpacz oferuje całorocznie, nie tylko w czasie sezonu turystycznego. Podpowiadamy, na jakie rozrywki warto skusić się, odwiedzając tę miejscowość położoną u podnóży Śnieżki. Dokonała rozrywka dla turystów w każdym wieku gwarantowana!

Kiedy w Karpaczu jest sezon turystyczny?

Tak naprawdę nie sposób jednoznacznie określić kiedy trwa tu sezon turystyczny. Noclegi Karpacz cieszą się ogromnym powodzeniem wśród turystów przez cały rok. Szacuje się, że odwiedza go około 150.000 turystów każdego roku. Najwięcej z nich można zauważyć w styczniu, kiedy panują najlepsze warunki narciarskie, a także w czasie letnich wakacji. Wiele osób wybiera także to miasto jako cel podróży: walentynkowych, majówkowych czy świątecznych oraz sylwestrowo-noworocznych. Całoroczne zainteresowane zawiązane jest, z tym że Karpacz atrakcje oferuje przez cały rok. Można doskonale bawić się tutaj na wypadach ze znajomymi oraz z rodziną. Co robić?

Karpacz – atrakcje turystyczne całoroczne

Jedną z największych atrakcji, która przyciąga turystów do Karpacza, jest Śnieżka. Na szczyt prowadzi wiele tras, z których można korzystać przez cały rok. Są to np.:

  1. niebieski szlak: Świątynia Wang – Polana – Samotnia – Dom Śląski – Śnieżka,
  2. zielony szlak: Karpacz, Hotel Majestic – Kocioł Wielkiego Stawu – Śnieżka,
  3. Świątynia Wang – Polana – Pielgrzymy – Słonecznik – Dom Śląski – Śnieżka,
  4. czerwony szlak: Karpacz, Orlinek- Schronisko PTTK Nad Łomniczką – Dom Śląski – Śnieżka,
  5. Karpacz, Orlinek – Dolna Stacja kolei linowej Zbyszek – Kopa – Śnieżka,
  6. Pętla Karpacz: Wilcza Poręba – Śnieżka – Karpacz, Wilcza Poręba prowadząca przez: Karpacz, Wilcza Poręba – Sowia Przełęcz – Jelenka – Śnieżka – Dom Śląski – Schronisko PTTK Nad Łomniczką – Karpacz, Wilcza Poręba.

Dodatkowo godnymi zainteresowania miejscami są: Miłosny Młynek, Dziki Wodospad, świątynia Wang, zapora na Łomnicy. Obiektami ciekawymi o każdej porze roku są również punkty widokowe, np. Krucze Skały albo Karpatka.

Warto zwrócić uwagę na atrakcje Karpacz i okolice, ponieważ w sąsiednich miejscowościach znaleźć można wiele ciekawych miejsc czynnych przez cały rok. Godne uwagi są rozsiane dookoła miasta zamki, kaplica św. Anny w Sosnówce oraz Park Miniatur i sztolnie w Kowarach.

Należy zaznaczyć, że wymienione wyżej Karpacz atrakcje, dla dzieci także sprawdzą się doskonale. Wiele maluchów uwielbia wędrówki po górach oraz podziwianie nowych miejsc.

Atrakcje dla dorosłych i dzieci poza sezonem w Karpaczu

Karpacz atrakcje dla dorosłych oraz dzieci to nie tylko natura, ale i wiele innych ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Należą do nich m.in.: Muzeum Sportu i Turystyki, Miejskie Muzeum Zabawek, Historyczny Park Miniatur, Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO, Trójkąt Bermudzki Karpat czy Dom do góry nogami oraz Galeria Szkła. Dodatkowo w Karpaczu skorzystać można z szeregu rozrywek takich jak: całoroczne lodowisko, aquapark, kręgle, escape room, park linowy, paintball, quady. Warto zaznaczyć, że poza sezonem działają tu wszelkiego rodzaju restauracje, w których można spróbować lokalnych potraw, deserów czy napojów.