Karkonosze atrakcje zapewniają dla każdego, zarówno fanów aktywnego wypoczynku, jak i spokojnego relaksu. Głównym miastem tej okolicy jest położony u podnóża śnieżki Karpacz. Rocznie odwiedza go około 150 tysięcy turystów z Polski oraz świata. Co ich przyciąga tutaj? Na jakie atrakcje Karpacza warto zwrócić uwagę?

Co warto zobaczyć w Karpaczu?

Karpacz atrakcje oferuje osobom w każdym wieku. Doskonale będą bawić się tu rodziny z dziećmi, nastolatkowie, dorośli oraz seniorzy. W mieście są miejsca, które każdy, bez względu na liczbę przeżytych lat, musi zobaczyć. Gdy pozwalają na to warunki fizyczne, warto wspiąć się na położoną na wysokości 1603 m n.p.m. Śnieżkę, u której podnóża położony jest Karpacz. Nie mniej ważną atrakcją jest świątynia Wang, będąca nie jako symbolem tego miasta. Punktem obowiązkowym dla każdego turysty są Zapora na Łomnicy oraz Dziki Wodospad. Nieco mniej znanymi, ale wciąż godnymi uwagi rozrywkami w Karpaczu są: tor saneczkowy, skocznia narciarska Orlinek, ponad 200-letnia Lipa Sądowa, instalacja artystyczna Budka Nietelefoniczna, Młynek Miłości oraz miejsce anomalii grawitacyjnej przy ul. Strażackiej.

Gdy pogoda nie dopisuje, warto wiedzieć, że w Karpaczu można spędzić znakomity czas w muzeach. Ciekawymi wyborami będą:

  • Muzeum Sportu i Turystyki,
  • Muzeum Zabawek,
  • Multimedialne Muzeum Karkonoszy,
  • Świat Kolejek,
  • Historyczny Park Miniatur,
  • Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego,
  • Galeria Szkła.

Karpacz – atrakcje dla dzieci w każdym wieku

Godnym podkreślenia faktem jest to, że ta miejscowość górska stanowi miejsce bardzo przyjazne dzieciom. Oprócz wielu noclegów Karpacz przystosowanych dla najmłodszych zaleźć można tam szereg atrakcji, dzięki którym wyjazd będzie dla nich niezapomniany. Wymienione wyżej atrakcje doskonale sprawdzą się dla turystów w każdym wieku. Warto także podkreślić, że w Karpaczu zimą skorzystać można z wyciągów dla dzieci oraz przedszkola narciarskiego, gdzie najmłodsi mogą nauczyć się szusowania. Nie lada rozrywką dla maluchów są także górki saneczkowe, tory snowtubingowe oraz alpejski tor bobslejowy. Ciekawą formą spędzania czasu z rodziną zimą może być również pobyt na lodowisku albo kulig.

Nie zapominajmy, że ma Karpacz atrakcje dla dzieci także latem. Przede wszystkim są to dostosowane do możliwości najmłodszych piesze wycieczki górskie (Na Śnieżkę przez Kocioł Łomniczki czy trasa: Karpacz „Bachus” – Krucze Skały – Sowia Dolina – Przełęcz Sowia – Czarny Grzbiet – Śnieżka. Dodatkowo w mieście wyznaczone są niezwykle atrakcyjne trasy spacerowe. Dzieci mogą także spędzać czas na doskonale wyposażonych placach zabaw.

Atrakcje turystyczne w okolicy Karpacza

Osoby, które spędzają w tym miejscu więcej czasu, chcą poznać nie tylko miasto, ale i najbliższe miasteczka, dlatego często interesuje je kwestia atrakcje Karpacz i okolice. Na co warto zwrócić uwagę nieopodal? Dobrem pomysłem jest wycieczka na zamki: Chojnik, Czocha, Bolków, Henryka oraz Książ. Ponadto w Wojanowie zobaczyć można odrestaurowany pałac w stylu neogotyku angielskiego. Ciekawym pomysłem jest także wyjazd do Kowarów, gdzie turystów przyciągają sztolnie oraz Park Miniatur Dolnego Śląska. Fanom natury do gustu przypadnie Wodospad Podgórnej w Przysiekach oraz Kolorowe Jeziorka znajdujące się w Rudawskim Parku Krajobrazowym. Ponadto będąc w Karpaczu, warto udać się do sąsiadujących z nim Czech, by zobaczyć Skalne Miasto.